Place zabaw Warszawa – Gdzie ustawić place zabaw?

place zabaw Warszawa

Place zabaw Warszawa.

Jedno z ulubionych zajęć dzieci jest zabawa na świeżym powietrzu. Maluchy czują się zadowolone kiedy mogą biegać po podwórku, kopać w piaskownicy, wspinać się po drabinkach czy huśtać się. Są bardzo chętne do odkrywania otoczenia i poznawania nowych przyjaciół.

Gdzie ustawić place zabaw Warszawa?

Na początku musimy zastanowić się gdzie przyszłe place zabaw Warszawa będą umieszczone. Jest to istotna decyzja od której będzie zależeć bezpieczeństwo dziecka.

Najlepiej usytuować go w dobrze widocznej części ogrodu, zwłaszcza gdy dzieci będą bawić się na podwórku same. Musimy pamiętać, żeby plac zabaw nie znajdował się w miejscu nasłonecznionym, gdyż dłuższe przebywanie może spowodować udar. Zwróćmy uwagę na roślinność – jeśli nie chcemy mieć połamanych gałęzi postawmy plac zabaw z daleka od kwietników czy drzewek.

Należy sprawdzić czy w pobliżu nie znajdują się trujące rośliny.

Jeżeli nasza działka nie jest ogrodzona, warto pomyśleć nad niewielkim ogrodzeniem dookoła placu zabaw – będziemy mieli pewność, że dziecko nie wybiegnie na ulicę.

Jakie wyposażenie placu zabaw ?

Gdy urządzamy plac zabaw dla dzieci musimy wziąć pod uwagę ich zainteresowania, potrzeby i wiek. Dzieciom w wieku od 2 do 4 lat wystarczy: mała zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica i domek dla dzieci.

Natomiast starsze dzieci, które mają większe wymagania potrzebują: drabinkę, wyższą zjeżdżalnie, liny do wspinania i domek na drzewie.

– piaskownica: planując piaskownicę musimy pamiętać o wieku dziecka, ponieważ kilkulatek będzie chciał dużą przestrzeń do zabawy. Kolejną kwestią jest piasek, nie wysypujmy go prosto na ziemię a do skrzyni z ścianami, ponieważ wtedy będzie w jednym miejscu a nie na całym podwórku.

– huśtawka: niemowlę nie wolno sadzać na huśtawkę bez zabezpieczeń. Musi posiadać zamknięcie i oparcie – inaczej może zlecieć i zrobić sobie krzywdę. Huśtawki bez zamknięcia poleca są dzieciom od 5 roku życia.

– zjeżdżalnia: fajnym pomysłem może być połączenie domku dla dzieci z zjeżdżalnią. To rozwiązanie sprawdzi się idealnie w niewielkich ogrodach, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

– akcesoria: dzieciom wiele zabawy mogą sprawić: bujaki, tunele do czołgania. Warto zainwestować tez w krzesełka i stół, z których mogą skorzystać gdy się zmęczą albo będą chciały zjeść podwieczorek na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.