Place zabaw Poznań – Czego nie powinno robić dziecko na placach zabaw ?

place zabaw Poznań

Place zabaw Poznań to jedno ze stale odwiedzanych miejsc przez dzieci. Nie zawsze jednak najmłodsi wiedzą jak się tam zachowywać by spędzone chwile były dla wszystkich faktyczną zabawą. Oto kilka reguł, których dziecko powinno przestrzegać na placu zabaw.

Zabawki dla wszystkich

Wiele pociech często zabiera na place zabaw Poznań różne zabawki. Zazwyczaj są to łopatki i wiaderka a czasem samochodziki budowlane. Warto od początku uczyć dzieci, że dzielić się swoimi zabawkami jest dobrym nawykiem. Wspólne zabawy dają o wiele więcej frajdy i prowadzi do ciekawych relacji między pociechami. Warto pokazać dzieciom, że również one mogą kiedyś znaleźć się w okolicznościach, kiedy nie będą miały ulubionej zabawki. Musimy uczyć najmłodszych, że dzielenie się z innymi jest istotne i że jeśli chcą by inne dzieci pożyczały im swoje zabawki, to również one powinny chętnie użyczać swoich.

Zjeżdżalnia nie ucieknie

Nieraz place zabaw Poznań są wręcz przepełnione dziećmi. Niektóre z nich nie znoszą czekania i kolejce i przepychają się z innymi dziećmi w kolejce do zjeżdżalni. Warto wytłumaczyć dziecku, że czekanie w kolejce może być zabawne: można wtedy porozmawiać z kolegą albo pograć w grę słowną.

Idealnym rozwiązaniem jest rozmowa

Jak w życiu, na placu zabaw może dojść do kłótni, która może wyniknąć o klocki, o to kto z kim się bawi. Zabawa na podwórku to dobra okazja, żeby wyjaśnić dziecku, że lepiej spróbować wspólnie rozwiązać problem i porozmawiać ze sobą.

Piasek bywa niebezpieczny

Największą atrakcją na placu zabaw jest oczywiście piasek. To idealny materiał do budowania zamków lepienia babeczek, ale zdecydowanie najgorszy jako broń. Rzucanie piaskiem jest nieprzyjemnie dla innych dzieci, jak i niebezpieczne.

Zamiast tylko mówić, że nie wolno. Warto wytłumaczyć naszym dzieciom, że niektórych rzeczy po prostu nie warto robić. Mogą być one niedobre lub niebezpieczne dla innych lub zwyczajnie utrudniają przyjemną i miłą wspólną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.