Przydomowe place zabaw – jak je urządzić ?

Przydomowe place zabaw – jak je urządzić ?

Aby zachęcić dzieci do spędzenia czasu na świeżym powietrzu powinniśmy stworzyć im atrakcyjne przydomowe place zabaw. Wiecie co powinny przydomowe place zabaw posiadać, by stworzyć miejsce gdzie dzieci będą bawić się radośnie? Poniżej podamy kilka pomysłów, które zawsze się sprawdzają:

  • PIASKOWNICA

Najważniejszy i sprawdzony element zabaw. W piaskownicy chętnie bawią się wszystkie dzieci, mogą lepić babki z piasku czy budować zamki. Dla większej zabawy należy zapewnić dzieciom dostęp do wody oraz plastikowe naczynia, foremki, wiaderka oraz łopatki. Należy pamiętać, żeby piaskownicę zamykać na noc.

W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć modele o różnych kształtach, rozmiarach oraz wariantach, np. piaskownica imitująca statek.

  • HUŚTAWKA

Każde dziecko niezależnie od wieku często korzysta z huśtawek. Warto zorganizować taki sprzęt na naszych placach zabaw, wystarczy: prosty stelaż z zawieszonym na sztywnym metalowym sznurze. Musimy pamiętać by huśtawki były dostosowane do wieku naszych pociech – jeśli będzie za niska dziecko szybko się znudzi. Najmłodsi powinny huśtać się w zamykanym koszu, pod kontrolą dorosłych. W sklepach, oprócz tradycyjnych modeli znajdziemy rozmaite wariacje na temat huśtawek, np. huśtawkę-hamak.

  • KUCHNIA DO ZABAW W OGRODZIE

Często dla naszych dzieci pieczenie, gotowanie jest ogromną zabawą i sprawia im mnóstwo radości. Wówczas największą przyjemność sprawimy naszym pociechom gdy stworzymy ogrodową jadalnie z plastikowymi naczyniami kuchennymi. Przydatna będzie kuchenka do gotowania, stoliczek oraz szafki.

  • TRAMPOLINA

Przeznaczona jest dla starszych dzieci, ponieważ nieumiejętne jej używanie może być przyczyną wielu kontuzji. Na rynku znajdziemy wbudowane w ziemię, wolnostojące oraz z osłoną, żeby dziecko nie wypadło. Przydomowe place zabaw muszą posiadać trampolinę.

  • DOMKI DLA DZIECI

Domek czy namiot jest miejscem, w którym dziecko może się schować, zaprosić swoich znajomych oraz ukrywać swoje skarby. Może to być dobudówka do ogrodzenia, domek na drzewie czy budka na podwyższeniu. Zwykle są to budowle z drewna. Natomiast najmłodszym dzieciom można zaproponować mniejsze plastikowe domki, które nie posiadają ostrych krawędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.