Przydomowe place zabaw – o czym należy pamiętać?

father-with-little-boy-on-the-playground-PNTWDZQ-1161x800

Przydomowe place zabaw – o czym należy pamiętać?

Lato już niedługo, a każde dziecko wie, że nadchodzi pora na zabawę na świeżym powietrzu. Ogród dla dzieci należy odpowiednio przygotować. Jak więc zorganizować bezpieczne i przyjazne przydomowe place zabaw?

Podwórko dla dzieci często bywa jednak niełatwym wyznaniem. Podpowiadamy, jak możecie urządzić idealne dla swoich maluchów przydomowe place zabaw na świeżym powietrzu.

Jakie miejsce jest najlepsze na przydomowe place zabaw w ogrodzie?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – w każdej chwili musimy mieć możliwość spojrzenia na dzieci, dlatego ogród musi być widoczny z okien domu. Postarajcie się aby plac zabaw znalazł się najdalej bramy oraz furtki.

Kolejna rzecz, o której musicie pamiętać to osłona przed słońcem. Wybierzcie miejsce, w którym najdłużej za dnia panuje cień. Najlepiej sprawdzi się drzewo albo altana, parasol lub parawan.

Przydomowe place zabaw – względy bezpieczeństwa:

– Ustaw na miękkiej nawierzchni wszystkie huśtawki, trampoliny czy liny.

– Urządzenia ze schodkami warto zaopatrzyć w poręcze, które ochronią przed wypadkiem.

– Musimy zwrócić uwagę na materiały oraz jakość urządzeń do zabawy – najlepszym wyborem są sprzęty posiadające certyfikaty bezpieczeństwa.

– Pamiętajcie, żeby poszczególne elementy miały zaokrąglone, bezpieczne krawędzie.

– Jeśli mamy psa albo kota, a chcemy zbudować piaskownicę dla dzieci. Musimy pamiętać, aby zasłonić piasek kiedy nasze pociechy się w nim nie bawią.

Przydomowe place zabaw – zabawki dla dzieci

Planujące plac zabaw warto zastanowić się nad urządzeniami, by zapewnić dzieciom wymarzoną zabawę, która im się nie znudzi. Oto kilka propozycji:

– domek na drzewie – to jeden z symboli dzieciństwa. Jest to idealne miejsce, by rozwijać wyobraźnię najmłodszych, schować swoje skarby oraz ukryć się przed światem dorosłych.

– piaskownica – kolejna klasyka na świeżym powietrzu.

– basen ogrodowy – gorące dnie nie mogą odbyć się bez basenu. Sprawdzi się tutaj niedrogi dmuchany basen albo niewielki brodzik, który mieści się w każdym ogrodzie.

– huśtawka lub hamak – oprócz zabawy i odpoczynku to również doskonały sposób by zadbać o zdrową postawę pociechy. W bujaniu jest coś co nas uspokaja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.