Czego nie powinny robić dzieci na placach zabaw?

happy-child-playing-at-a-playground-P9RANRX-1200x800

Czego nie powinny robić dzieci na placach zabaw?

Place zabaw Poznań to jedne z najchętniej odwiedzanych przez dzieci miejsc. Jednak nie zawsze pociechy wiedzą jak należy się tam zachowywać. Ważne, by spędzony tam czas był dla wszystkich zabawą oraz każdy czuł się na placu zabaw bezpiecznie i komfortowo. Warto przestrzegać kilku określonych zasad.

Dzielenie się zabawkami

Często dzieci zabierają na place zabaw Poznań różnego rodzaju zabawki, takie jak łopatka, grabki czy foremki. Należy uczyć dzieci, że warto dzielić się zabawkami z innymi dziećmi podczas zabawy na palcu zbaw. Wspólna zabawa integruje dzieci oraz przynosi o wiele więcej przyjemności. Warto pokazać dzieciom, że również one mogą się czasem znaleźć w sytuacji, gdy nie będą miały przy sobie ulubionej zabawki. Warto wpoić maluchom, że dzielenie się jest ważne.

Nie należy się pchać

Bywa, że place zabaw Poznań są wręcz oblegane przez dzieci. Niektóre maluchy ciężko znoszą czekanie w kolejce i zdarzają się na przykład przepychanki do zjeżdżalni. Na placu zabaw zdecydowanie nie warto walczyć o miejsce. Czekanie w kolejce może również być fajną zabawą. Można w tym czasie porozmawiać z kolegą lub pograć w jakąś grę słowną.

Nie można się kłócić

Na placu zabaw, jak i w życiu, kłótnia może wyniknąć niemalże o wszystko, o żółty i niebieski samochód, o klocki duże i małe, o to kto z kim się huśta, a nawet o całkiem poważne, życiowe tematy. Zabawa na placu zabaw to czasem dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę na to, że kłótnia wcale nie przynosi dobrych efektów lepiej ze sobą porozmawiać, spróbować wspólnie rozwiązać problem.

Nie wolno rzucać w dzieci piaskiem

Piasek to jedna z największych atrakcji na placu zabaw. Świetnie sprawdza się przy lepieniu babek, budowaniu zamków, a także jako załadunek na pojazdy budowlane Zdecydowanie najgorzej wypada jako broń. Rzucanie w dzieci piaskiem jest nie tylko niejednokrotnie nieprzyjemne dla innych, ale często może być również niebezpieczne, na przykład gdy drobinka piasku dostanie się do oka.

Choć często lubimy mówić, że czegoś nie wolno, warto przede wszystkim wytłumaczyć dzieciom, że niektórych rzeczy po prostu nie opłaca się robić. Dlatego, że mogą być one nieprzyjemne dla innych, niebezpieczne lub po prostu utrudniające przyjemną i radosną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.